plavaren

Krytá plaváreň na Štiavničkách s 50m bazénom je po komplexnej rekonštrukcii otvorená od novembra 2010.

Rekonštrukčné práce sa začali 1. júna 2009 a trvali 17 mesiacov. Originálnym riešením je teleso 50-metrového plaveckého bazéna z nehrdzavejúcej ocele od rakúskeho dodávateľa Berndorf, aj s osvetlením pod vodou. Napätá vodná hladina na úrovni horného okraja bočných stien vytvára zvláštnu ilúziu priehľadnej sklenenej plochy. Voda z bazéna prepadáva cez postranné mriežky pozdĺž celého bazéna a očistená recirkuluje späť. Plavecký bazén spĺňa prísne normy európskej plaveckej federácie FINA, takže tu budú môcť byť aj medzinárodné plavecké súťaže. Hĺbka vody sa pohybuje od 1,1m do 2,1 m.

Nové sú aj detské bazény z nehrdzavejúcej ocele, tobogán, reštaurácia na poschodí a celé zázemie plavárne vrátane nových technológií v suteréne. Väčšina nových technológií je zabudovaná a skrytá pred zrakmi návštevníkov.

Rekonštrukcia trvala 17 mesiacov a stála približne 8 miliónov Eur. Prevádzkovateľ plánuje vybudovať nový saunový svet a rozšíriť parkovacie plochy. Po dohode so samosprávou bude môcť pokračovať projekt odstraňovania plaveckej negramotnosti detí i zvýhodnené programy pre športovcov a seniorov.